„SpaceX“ išbandė erdvėlaivio „Starship“ variklius

„SpaceX“ išbandė erdvėlaivio „Starship“ variklius

„SpaceX“ erdvėlaivio „Starship“ nešančiosios raketos 33 variklių „Raptor“ bandymas. Miguelio Robertso (AP/„Scanpix“) nuotr.

Privati kosmoso bendrovė „SpaceX“ ketvirtadienį sėkmingai išbandė galingiausios kada nors sukurtos raketos, skirtos astronautams nuskraidinti į Mėnulį ir kitur, variklius.

„SpaceX“ erdvėlaivio „Starship“ nešančiosios raketos 33 variklių „Raptor“ bandymas, vadinamas statiniu paleidimu, vyko kompanijos bazėje Teksase.

Įmonės įkūrėjas Elonas Muskas sakė, kad vienas variklis buvo išjungtas prieš pat testavimą, o dar vienas sustojo pats.

„Taigi iš viso paleistas 31 variklis, – tviteryje rašė jis. – Bet vis tiek pakankamai variklių orbitai pasiekti!“

Pasak „SpaceX“, kad bandymas truko tiek, kiek numatyta.

Kelias sekundes trukusio bandomojo statinio paleidimo metu iš raketos apačios išsiveržė didžiulės oranžinės liepsnos, į orą pakilo dūmų debesys.

Bandymo metu 69 metrų ilgio nešančioji raketa „Super Heavy“ buvo pritvirtinta prie žemės, kad nepakiltų.

„Starship“ raketų sistemą sudaro daugkartinio naudojimo kapsulė, kuri skraidintų įgulą ir krovinius, ir ketvirtadienį išbandytas variklis.

Trečiadienį Vašingtone vykusioje konferencijoje „SpaceX“ valdybos pirmininkė ir vykdomoji direktorė Gwynne Shotwell teigė, kad jei bandymas bus sėkmingas, pirmasis raketos paleidimas į orbitą gali įvykti maždaug per artimiausią mėnesį.

„Tai iš tikrųjų paskutinis bandymas ant žemės, kurį galime atlikti prieš jas uždegdami ir paleisdami“, – sakė ji.

NASA pasirinko „Starship“ kapsulę nugabenti savo astronautams į Mėnulį vykdant misiją „Artemis 3“, kuri numatyta ne anksčiau kaip 2025 metais.

JAV kosmoso agentūra pati iškels astronautus į Mėnulio orbitą naudodama savo sunkiąją raketą „Space Launch System“, kuri kuriama daugiau nei dešimtmetį.

„Starship“ yra už ją didesnė ir galingesnė.

„SpaceX“ numato galiausiai iškelti „Starship“ į orbitą, o tada papildyti jo degalų atsargas kitu „Starship“ laivu, kad jis galėtų tęsti kelionę į Marsą ar dar toliau.

Tarp kitų kuriamų itin sunkių raketų yra amerikiečių privačiai finansuojamos aviacijos ir kosmoso gamintojos „Blue Origin“ „New Glenn“, Kinijos „Long March 9“ ir Rusijos „Jenisej“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Kraken Onion Market